LONDRA


LONDRA

Yaz ayları kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı bile. Havalar ısındı, yer gök çiçek açtı. Böyle olunca tatil sezonu da yavaş yavaş açılmaya başladı. Peki, sizin herhangi bir planınız var mı bu yılki tatiliniz için? Eğer henüz daha karar vermediyseniz üzülmeyin, önünüzde daha zamanınız var. Bugün bizlerde henüz bir planı olmayanlar için rehber eşliğinde bir yazı hazırladık. Bu sene yurtdışına çıkmaya ne dersiniz? Hem de oldukça şatafatlı ve güzel bir ülkeye: İngiltere’ye. Bugün İngiltere’nin başkenti ve en ünlü şehirlerinden birisi olan Londra’ya göz atacağız.

Londra İngiltere’nin şüphesiz en çok bilinen şehirlerinin başında gelir. Londra oldukça büyük, geniş ve içi dopdolu bir şehirdir. Yani değil 3 ay neredeyse 3 yıl gezilebilecek kadar geniştir Londra. Bizler ise bugün sadece oldukça popüler birkaç noktadan bahsedeceğiz. Gelin hep beraber Londra’da nereler gezilir bir göz atalım.

Londra denilince akla ilk gelen noktalardan birisi olan Buckingham Sarayı ile gezimize başlayabiliriz. Biraz klasik bir gezi durağı gibi görünebilir fakat eğer Londra’ya ilk kez gidiyor iseniz görmeden gelmeyin deriz. 1703 yılında inşa edilen yapı 1837’de Kraliçe Victoria’nın tahta geçmesi ile beraber saray olarak kullanılmaya başlanmış. 775 odalık dev bir saray olan Buckingham Sarayı’nın sadece 19 odası ziyarete açıktır. Şehrin oldukça önemli bir noktasıdır ve birçok törene de ev sahipliği yapmaktadır.

Westminster Sarayı ise bir diğer göz alıcı noktamız. Meşhur saat kulesi Big Ben ile filmlerde, dizilerde sıkça gördüğümüz saray City of Westminster’da yer alır. 1016 yılında inşa edilen saray 1512 yılında çıkan bir yangın ile tamamen harap olarak yeniden inşa edilmiştir. Daha sonra ise parlamento binası olarak kullanıma başlanmıştır.

Londra’nın gezilebilecek binlerce yerinden sadece birkaçına göz attık fakat daha yüzlerce şey var Londra’da yapabileceğiniz. Gitmeden önce otel odanızı ayarlayarak otel derdinden de kurtulabilir, yüksek meblağlar ödemek zorunda da kalmayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken otel ayarlama işleminiz yapmak! Bunun için de sitemizde bulunan otel bul hizmeti kullanarak istediğiniz otel odasını anında ve güvenle ayırtabilirsiniz!