KYOTO JAPONYA

Kyoto - Japonya

 

Kyoto

Bu yıl tatil rotanız neresi? Şöyle bir doğudaki otel lere doğru yönelmeye ne dersiniz? Eğer ilginizi çektiysek ne mutlu. Her yıl aynı yerlere gitmekten bıkanlar ve yeni şeyler keşfetmek isteyenler için bir önerimiz var bugün: Kyoto. Kyoto neresi ya hiç duymadık diyebilirsiniz, normal. Kyoto Japonya’nın önde gelen şehirlerinden birisidir. Adı pek duyulmasa da Japonya’da ve çoğu ülkede gezebileceğiniz birçok şehirden çok daha güzeldir kendisi. Çok geçmeden Kyoto’da neler yapılır bir göz atalım isterseniz.

Kyoto-1-300x175 KYOTO JAPONYA

Dört bir yanı tarihi ve kültürel yapılarla dolu olan bu şehir bizleri tüm sıcakkanlılığı ile karşılıyor. Gezimize Nijo Kalesi’nden başlıyoruz. 1603 yılında inşa edilmiş bu muhteşem yapı yıllarca hükümet konağı olarak hizmet vermiştir. Kano Tanyu öğrencileri tarafından resimlerle süslenmiş olan yapı görülmeye değer bir güzelliktedir.
Golden Pavillion yerel ismi ile Kinkaku-ji birçoğumuzun daha önceden mutlaka resmini görmüş olduğumuz bir yapıdır. 14. Yüzyılda inşası tamamlanan yapı önceleri villa olarak kullanılmış daha sonraları ise tapınak olarak hizmet vermiştir. Kyoto’da görebileceğiniz en güzel yapılardan birisi olan Pavillion gerçekten muhteşem bir manzaraya sahiptir. Mutlaka gidip görmeniz gerekir, fotoğraf makinelerinizi ve telefonlarınızı hazır etmeyi de unutmayın deriz.

TAPINAKLAR

Kyoto’da birbirinden farklı onlarca tapınak görebilirsiniz. Birçok tapınağın ve tarihi eserin yer aldığı şehir tarih ve kültür kokan bir özelliğe sahiptir. Önemli tapınaklardan olan Nishi Honganji tapınağı da bunlara dahildir. Diğerlerinden biraz daha yeni olan yapı 1760 yılında inşa edilmiştir ve 17. yüzyıldan kalma resimler ile doludur. Oyma eserler ve resimlerden oluşan tapınak görenleri büyüleyen bir özelliğe de sahiptir.
Kyoto’ya gitmeden önce otel ayarlama işleminizi yapmanızı tavsiye ederiz. Zira hem otel bulma sıkıntısından kurtulabilir hem de çok daha uygun fiyatlara otelinizi anında kiralayabilirsiniz. Sitemizi kullanarak istediğiniz bölgedeki otelleri araştırabilir, fiyatları karşılaştırabilir ve size en uygun fiyatı bularak otelinizi kiralayabilirsiniz. En ucuz tatil fırsatı için sizlerde sitemizi kullanın, hem tatilinizi daha keyifli hale getirin hem de çok daha uygun fiyatlarla tatil yapma imkanına erişin. Haydi sizlerde hemen otelinizi ayırtın!