ROMA


ROMA


Yaz ayları yaklaşırken tatil telaşı da birçok kişiyi çoktan sarmış durumda. Her yıl aynı yerlere gitmekten sıkılmış kişiler için olacak bu yazımız. Hem deniz, kum, güneş hem de tarih ve kültürün iç içe olduğu bir noktaya götüreceğiz sizleri bugün; Roma’ya! İtalya deyince şüphesiz akla gelen ilk yerdir Roma. Eşsiz tarihi, inanılmaz tarihi yapıları, muhteşem doğası ve daha birçok şeyi ile Roma bu yılki tatil rotanız olsun!
roma-italya-300x168 ROMA

Bastığınız her yerinden tarih fışkıran bir şehir olan Roma bildiğiniz üzere İtalya’nın başkenti ve en ünlü olan şehri. Gezilecek ve görülecek o kadar fazla şey ve mekân var ki 1 ay kalsanız bile bütün şehri gezemeyebilirsiniz. Bizlerde bunu bildiğimizden dolayı vakitleri kısıtlı olanlara yönelik bir yazı hazırlayalım dedik. Bu sebeple sizlere Roma’nın en ünlü yerlerinden bir yazı hazırladık!

Roma demek eşittir Kolezyum demektir. Roma hakkında hiçbir şey bilmeseniz bile Kolezyum’u ve gladyatörleri mutlaka duymuşsunuzdur. Şehrin en eski ve en şatafatlı yapılarından birisi olan Kolezyum M.S 72 yılında yapımına başlanan muhteşem bir yapıdır. Zamanının tiyatro oyunlarının sergilendiği, gladyatör ve hayvan dövüşlerinin yer aldığı büyük ve şatafatlı bir eğlence merkezi olan Kolezyum günümüzde depremlerden dolayı hasar görmüş olsa da dünyanın yeni 7 harikasından birisidir.

Navona Meydanı da Roma’da bulunan önemli meydanlardandır. İtalya’nın birçok yerinde de yapabileceğiniz gibi meydana yürüyerek rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İtalya yürüyerek gezilebilecek nadir ülkeler arasındadır ve oraya gittiğinizde de yürüyerek keşif yapmanızı tavsiye ederiz. Yine tarihi bir meydan olan Navona şehrin hareketli ve kalabalık noktalarından birisidir. Şehrin temposunu yakalayabileceğiniz bir nokta olan Navona Meydanı gezip görmeniz gereken önemli bir duraktır.

Elbette Roma’da gezip görebileceğiniz yerler bunlarla sınırlı değil fakat biz sizlere çok cazip bir teklif sunarak tatilinizi daha keyifli geçirmenizi sağlayacağız. Nasıl olacak bu derseniz, açıklayalım. İtalya dünyanın birçok yerine göre konaklaması normal sayılabilecek bir ülkedir. Fakat otel ara ve otel bul derdinden sizleri kurtarıyoruz, otel ayarlama işleminizi önceden yaparak daha da ucuza bir tatil imkanına erişebilirsiniz. Üstelik sitemizi kullanarak en iyi fiyat garantisi ile istediğiniz otel yerini anında ayırtabilirsiniz.