Havana

havana

 

Havana

 

havana-küba-300x188 Havana

Tatil rotası aramak için interneti açtığımızda karşımıza genellikle aynı noktalar gelir. Ülke içinde Antalya, Muğla vs. ülke dışında Almanya, İngiltere vs. gelir. Peki, biz sizlere bambaşka bir noktadan bahsetsek. Tatil deyince akla gelmeyecek kadar uzak gözüken fakat mutlaka gidilmesi ve görülmesi gereken bir noktadan bahsedeceğiz sizlere bugün. Burası neresi dediğinizi duyar gibiyim, burası Küba.

Evet, ismini genellikle ‘uyuşturucu’ ve türevlerinden hatırladığımız Küba aslında bir tatil cennetidir. Tatil rotanızda ilklerde gelmese bile mutlaka yer vermeniz gereken Küba’nın en ünlü şehirlerinden birisini tanıyacağız bugün: Havana.

Havana da eminim ki bir çoğunuza tanıdık gelecektir. Küba’nın başkenti ve en önemli kentlerinden birisi olan Havana her yıl binlerce turistin akın ettiği bir durak. Küba tarihinde birçok acılar çekmiş, özgürlüğü için mücadele etmiş bir ülke. Günümüzde de komünist yönetimin etkin olduğu Küba’nın cennet şehri Havana’ya yakından göz atalım.

Havana’da hatta genel olarak Küba’da görebileceğiniz renkli evler ve klasik otomobiller insanın göz zevkini doyuruyor.

Gezimize şehrin en önemli noktalardan birisi ile başlıyoruz. Yani Devrim Meydanı ile. Orijinal adı Plaza de La Revolucion olan meydan dünyanın en büyük 31. meydanı olma unvanına sahip. İsminden de anlayabileceğiniz üzere birçok eylem, tören ve gösteriye de ev sahipliği yapan meydan merkez sayılabilecek bir noktada yer alır.

Havana’da pek çok tarihi yapı bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Capitolio Nacional’dir. Yapımına 1920 yılında başlanan eser 1929 yılında tamamlandı. Görüntüsünden de anlaşılabileceği üzere Washington’da bulunan Başkanlık Sarayı’ndan esinlenilmiş.

Şehrin tarih kokan yerlerinden birisi olan Plaza de Armas görülmesi gereken önemli bir noktadır. Eski dönemlerde askerlerin geçit olarak kullandığı bölge günümüzde birçok dükkân ve kafenin bulunduğu bir yer haline gelmiştir. Ayrıca birçok hediyelik eşyayı da buradan temin edebiliyorsunuz.

Havana’ya gitmeden önce otel ayarlama işleminizi yaparak çok daha ucuza otel kiralayabileceğinizi biliyor muydunuz? Haydi sizlerde şimdi sitemizi kullanarak istediğiniz otel odasını anında aratın ve bulun. Otel ara hizmeti ile istediğiniz oteli anında bulabilir ve en uygun fiyatlara kiralama imkanına erişebilirsiniz!