Çanakkale


Çanakkale

Çanakkale hem tarihi hem de doğal güzellikleri bakımından ülkemiz için son derece önemli bir bölgedir. Marmara bölgesi içerisinde yer alan Çanakkale şanlı destanlara ev sahipliği yapmış bir ilimizdir. Eğer bu zamana kadar gitmediyseniz çok şey kaçırmışsınız demektir. Peki, bu hatanızı telafi etmeye ne dersiniz? Çanakkale’de güzel bir tatil nasıl olur? Bu sene kendiniz ve -varsa- aileniz için farklı bir tatil rotası çizmeye ne dersiniz? Her sene aynı yerlere gitmekten bıktıysanız Çanakkale muhteşem bir tatil rotası olabilir. Ayrıca tarihi ve kültürel açıdan da sizlere ve ailenize çok şey katacaktır.

Çanakkale hem denizi, havası, doğası hem de tarihi ile insanları büyülemektedir. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği Çanakkale önemli bir tarih durağıdır. Üstelik birçok tarihi ve turistik bölgenin aksine oldukça ucuz bir seçim olacaktır.

Çanakkale’de neler yapılabilir?

İlk önce tabii ki tarihte bir gezintiye çıkabilirsiniz. Savaşın izlerine kendi gözleriniz ile görüp şahit olabilirsiniz. Cepheleri gezebilir, müzelerde birbirinden ilginç tarihi kalıntılara şahit olabilirsiniz. Ayrıca uzman rehberler ile en ince ayrıntıya kadar bilgi sahibi de olabilirsiniz. Eğer yorulduysanız bir köşede oturup dondurmanızı yiyebilir veya birbirinden ilginç hediyelik eşya dükkanlarından birinde kaybolabilirsiniz.

Sonra, elbette siz tatil için geldiniz. Denizin, kumun tadını çıkarmak en doğal hakkınız. Hem Gökçeada veya Bozcaada gibi önemli adaları gezebilir, tarihi hakkında bilgi sahibi olabilir hem de berrak denizi ve geniş plajların tadını çıkarabilirsiniz. Böylelikle bir yandan kültürlenirken diğer yandan klasik tatil rutinlerini yapmaya devam edebilirsiniz.

Çanakkale’nin önemli noktalarından birisi olan Şehitler Abidesini de gezmeden gitmeyin deriz. Hem tarihi bilgi için hem de muhteşem bir manzara için bu bölgeyi es geçmeyin.

Çanakkale’ye İstanbul’dan saatler içerisinde varabilirsiniz. Fakat orada kalacağınız için otelinizi önceden ayırtmakta fayda var. Otel arama işlemi için sitemizi kullanabilirsiniz. Oturduğunuz yerden binlerce oteli görebilir, araştırabilir ve karşılaştırabilirsiniz. En iyi fiyat garantisi ile bizler sizler için çalışıyoruz. Sizlerde hem ucuz hem de kaliteli bir tatil yapmak istiyor iseniz doğru yerdesiniz!