Büyükada


Büyükada

 

Tatil deyince aklımıza hep Alaçatı, Bodrum, Antalya gibi yerler gelir. Oysa ki İstanbul’un içinde de çok güzel tatil yerleri bulunur. Büyükada İstanbul’da bulunan önemli tatil noktalarından birisidir. Genellikle günübirlik gezintiler için tercih edilse de Büyükada tatil için oldukça kaliteli noktalardan birisidir. İstanbul dışından gelip hem tatil için Büyükada’yı gezebilir hem de İstanbul’u gezebilirsiniz. Eğer İstanbul içinde ikamet ediyorsanız da çok daha uygun fiyatlara tatil yapma fırsatına erişmiş olursunuz. Peki, Büyükada’da neler yapılabilir?

Büyükada önemli bir tarihi duraktır. Doğal güzelliklerinin yanında tarihi güzellikleri de Büyükada’ya bir anlam yüklemektedir. Büyükada denilince akla ilk gelen aktivitelerden birisi faytondur. Adanın önemli kısımlarını gezerken tarihi faytonlarla bu zevki iki katına çıkartabilirsiniz. Fakat fayton istemiyor iseniz bisiklette kiralayabilirsiniz. Bisikletler ile adanın istediğiniz bölümünü gezebilirsiniz. Adada çok fazla trafik sorunu ve araç bulunmadığından çok rahat bir biçimde bisiklet kullanabilirsiniz.

Tarihi güzellikleri ile de bilinen Büyükada’da tarihi bir gezinti yapabilirsiniz. En önemli tarihi yapılardan birisi olan Aya Yorgi Kilisesi ve Manastırı önemli bir duraktır. Ortodoks inancına göre önemli bir konumu bulan bu kilise hala hizmet vermektedir. Eğer 23 Nisan – 24 Eylül tarihleri arasında Büyükada’da bulunursanız dua törenlerine rastlayabilirsiniz.

Eğer gezmekten yorulduysanız sizleri Dilburnu’na doğru alalım. Zira Dilburnu Büyükada’nın gözde piknik alanlarından birisidir. Hem dinlenmek hem yürüyüş yapmak hem de piknik yapmak için ideal bir nokta olan Dilburnu oldukça geniş bir arazi üzerinde yer alır. Ayrıca içerisinde Tabiat Parkı da yer almaktadır.

büyükada-01-300x200 Büyükada

Büyükada, Prens Adaları olarak bilinen İstanbul adalarının en büyüğüdür. Eski Yunanca adı Prinkipos’tur. Prinkipos Yunancada “Prens” anlamına gelmektedir.

Büyükada’ya tatil için gitmeden önce otelinizi ayırtmakta fayda var. Çünkü özellikle yaz aylarında oldukça fazla ziyaretçisi olan bölgede otel bulmak zor oluyor. Ayrıca yüksek meblağlar vermek istemiyor iseniz de erkenden otel ayarlama işleminizi yapmakta fayda var. Eğer hala otelinizi ayırtmadıysanız üzülmeyin. Sitemizi kullanarak en ucuz tatil fırsatını anında yakalayabilirsiniz. İstediğiniz her yerden sitemiz aracılığı ile sadece birkaç tık ile otelinizi ayırtabilir, üstelik ucuz bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sizlerde hem kaliteli hem de ucuz bir tatil, otel arayışı içinde iseniz sitemiz tam da size göre!