Marakeş-Morocco


Marakeş(Marrakech)

Marakeş, Fas’taki en önemli şehirlerin yanı sıra Fas’ın dört soberano şehri arasında (Meknes, Fez ve Rabat) birlikte. 1062 yılında kurulmuş ve İslam ahlakının kaynağı olmuştur. Fas’ın en güneybatısında yer alır.

Marakeş, camileri, renkli binaları, meydanları ve pazarları ile düzenli bir görüntü sunmaktadır.  Koutoubia Camii, belli geniş Jamaa este Fna,alçak yapısı artı sarayları ile ilişkili olarak düzenlenmiş labirentin, camilerin yanı sıra özel lüks tarihi yerleri oluşturan küçük sokaklar gibi belirli Medine’yi taşıyan kasabayı gizler. orta.
Bu şehir tamamen benzersizdir ve başkaları için farklıdır. İnsanlar bunu harika bir sansasyon artı bir zorunluluk olarak tanımlıyor; ve bu belirli Afrika kıtasını ziyaret ederken tercih edilen şehir haline gelmiştir.
Kasaba, Afrika’nın en büyük meydanlarından biri olan dünyanın en büyük geleneksel pazarına ve dünyanın yanı sıra Jamaa este Fna meydanına sahiptir. Bu özel kare, hikaye anlatıcıları, akrobatları, dansçıları, müzisyenleri ve su satıcılarını bir araya getirir; Geceleri yiyecek tezgahları ile doldurulur ve büyük bir açık hava restoranı haline gelir. Rengi ve binalarının ve yapılarının tonları bu şehre kızıl şehir takma adını kazandırıyor.
Marakeş, diğer emperyal şehirler gibi, öncelikli olarak iki kısma ayrılmıştır: belli merkezi alan olan Şehir, özel büyük Medine; ve sömürge rehberi sırasında Fransa’dan İnsanlardan inşa edilen konum duvarlarının dışındaki belirli New Town. Bugün, efsanevi şehir, toplumsal bir başkent ve dünyanın her yerindeki en iyi ziyaretçi merkezidir.