Marmaris’te Gezilecek Yerler ve Uygun Oteller

Marmaris

Marmaris‘te Gezilecek Yerler ve Uygun Oteller

Ülkemizin  en önemli turizm ilçeleri arasında yer alan Marmaris, gerek doğa güzellikleri ve gerekse tarihi yapısıyla, adeta turizm cennetidir diyebiliriz. Etrafı ormanlarla çevrili olan Marmaris koyları, berrak suları, tarihi kalıntıları ve temiz sahilleri sayesinde, her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turistin akınına uğramaktadır. Bu yazımızın devamında Marmaris’te gezilecek yerler listesinin yanı sıra, erken rezervasyon otelleri, en ucuz fiyat garantisi sunan uygun oteller gibi bilgiler yer almaktadır.

Bu bilgiler ışığında otel ayarlama konusunda fazla zaman kaybetmeden, istediğiniz niteliklere sahip Marmaris otellerini bulabilir ve ideal tatil yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Marmaris‘te gezilecek yerler

Marmaris plajları

Pırıl pırıl plajları ile ünlü olan Marmaris, Türkiye’de en ideal tatil yapılabilecek turizm yerleşkelerinden birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Marmaris tatilinde halk plajı ve Uzunyalı plajı gibi yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla rağbet gören plajların yanı sıra, Marmaris merkeze 8 kilometre mesafede bulunan İçmeler plajı ve 21 kilometre mesafede bulunan Turunç plajı oldukça ünlüdür.

Kleopatra plajı ise, yine tatilciler tarafından en fazla tercih edilen plajlar arasında yer almaktadır. Bunların dışında Cennet adası plajı, Çiftlik plajı, Orhaniye kızkumu plajı ve Güllük plajı gibi önemli plajlara sahip olan Marmaris’te, ideal tatil yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Marmaris-Kalesi-300x200 Marmaris'te Gezilecek Yerler ve Uygun Oteller

Marmaris Kalesi ve Müzesi

Marmaris kalesi 1991 yılından itibaren, Marmaris arkeoloji müzesi olarakta hizmet vermektedir. Milattan önce 3. yılda yapıldığı tahmin edilen Marmaris kalesi, bölgenin en önemli tarihi dokuları arasında yer almaktadır.

Halıcı Ahmet Urkay Müzesi

Marmarise gittiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz yerlerden birisi de, Halıcı Ahmet Urkay Müzesi’dir. 1966 yılında Marmaris’e gelip bölgede önemli kültürel ve ticari faaliyetlere yer veren iş adamı Ahmet Urkay tarafından yaptırılan müzede, günümüz itibariyle 3500 parça etnografik ve arkeolojik eser bulunmaktadır. Çoğunluğu Osmanlı dönemine ait  antik sütün başı, çini soba, halı ve kilim gibi tarihi eserler bulunmaktadır.

Hafsa Sultan Kervansarayı

Kanuni Sultan Süleyman’ın değerli validesi olan Valide Hafsa Sultan adına 1545 yılında yaptırılan kervansaray, Marmaris kalesine yakın olan önemli tarihi dokular arasında yer almaktadır. Hafsa Sultan Kervansarayı Marmaris’in en önemli Osmanlı eserleri arasında yer almaktadır. Valide Hafsa Sultan kervansarayın da, hediyelik eşya dükkanları bulunmakta olup, tatilimizi hatırlamanız da yardımcı olacak küçük hediyeler alarak, günün yorgunluğunu yapacağınız alışverişler ile atabilirsiniz.

İçmeler

Mavi ve yeşilin bir arada bulunduğu Marmaris ilçesi, şifalı içme suyu kaynakları ile de ünlüdür. Yaz aylarının bunaltıcı ve sıcak günlerinde, serin serin esen rüzgarı ile içmeler kumsalına gelerek, tatilinize farklı bir anlam katabilirsiniz. Son derece temiz ve berrak denizi ile Marmaris’e 21 kilometre uzakta bulunan içmeler, Marmaris tatilinizde mutlaka uğramanız gereken yerler arasında tavsiye edilmektedir.

Marmaris-Kalesi-300x200 Marmaris'te Gezilecek Yerler ve Uygun Oteller

Turunç plajı

Marmaris merkezine 21 kilometre uzaklıkta bulunan, temiz ve berrak denizi ile mavi bayrak ödülüne sahip plajlar arasında yer almaktadır. Plajın etrafında bulunan su altı mağaraları ise, dalış yapmayı seven tatilciler için ayrı bir ilgi odağı oluşturmaktadır. Yatların demirlediği koylar arasında yer alan Turunç, hizmet kalitesi oldukça yüksek olup, ideal otel çokluğu ile de dikkat çekmektedir.

Selimiye

Marmaris’in 35 kilometre uzaklığında bulunan Selimiye, ülkemizin önemli yat limanları arasında yer alan sığ liman koyuna ev sahipliği yapmaktadır. Oldukça fırtınalı havalarda dahi sakinliği ile bilinen koy, sıcak yaz aylarında serin suyu ile yazın bunaltıcı etkilerini üzerinizden atmanızı sağlamaktadır. Adını birinci Selim’den alan köy, sakin yapısıyla yerli ve yabancı ziyaretçilerin de huzur kaynağı olmaya devam ediyor. Selimiye’ye gelmek için Marmaris merkezinden kalkan minibüslere binmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 45 dakikalık yolculuktan sonra ulaşabileceğimiz Selimiye’de, enfes lezzetler sunan restaurantlar ve en ucuz fiyat garantisi veren oteller bulunmaktadır.

Hisarönü

Tertemiz havası ve suyu ile bilinen Hisarönü kalp ve astım gibi rahatsızlıkları bulunan insanların, sıklıkla uğradıkları yerler arasında bulunmaktadır. Hisarönü’nde gün batımını izlemek isteyen ziyaretçilerine ayrı bir keyif vermektedir. Kırmızı ve iri taneli kumları ile bilinen Hisarönü, 330 metrelik tertemiz bir plaja sahiptir. Bölgede rahatlıkla kalabileceğiniz, oldukça uygun fiyata sahip oteller yer almaktadır. Olta balıkçılarının da akınına uğrayan Hisarönü, ideal tatil yapmak için en uygun yerler arasında yer almaktadır.

Kleopatra adası

Halk arasında dillere destan olan Kleopatra adını alan Kleopatra adası, Sedir adası olarak da bilinmektedir. Marmaris merkeze 16 kilometre uzaklıkta bulunan Kleopatra adası, hikayesi altıncı yüzyıla kadar uzanan adalardan birisidir. Adanın üzerinde tarihi sur duvarları, tarihi kule, kilise kalıntıları, tapınak, tiyatro ve agora yer almaktadır.

Marmaris-Kalesi-300x200 Marmaris'te Gezilecek Yerler ve Uygun Oteller

Kız kumu Plajı

Marmaris’te bulunan önemli turizm mekanlarından birisi olan Kız Kumu, Marmaris’in 30 kilometre uzağında bulunan Orhaniye bölgesinde yer almaktadır. Koyun ortasına kadar ilerlemiş olan ve kumların oluşturduğu sığınaklarla dikkatleri çeken Kız Kumu, tarihi kale kalıntısı ile de turistlerin ilgisini çekmektedir.

Dalyan

Eşsiz doğa güzellikleri ile dikkatleri çeken Dalyan, Marmaris merkeze 86 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Caretta caretta cinsi deniz kaplumbağalarının çoğalma yerlerinden birisi olan İztuzu plajı, Dalyan bölgesinde yer almaktadır. Ayrıca kaya mezarları ile ziyaretçilerini büyüleyen Dalyan, bölgede yapılan Dalyan çamur banyosu ve termal kaynakları ile de ön plana çıkan önemli turizm mekanları arasında yer almaktadır.

Loryma antik kenti

Milattan önce yedinci yüzyıla kadar uzanan tarihi bulunan antik kenti, Marmaris’te bulunan önemli tarihi kalıntılar arasında yer almaktadır. Geçmişten günümüze kadar sağlam bir şekilde gelen kalesi ile ünlü olan bölge, ayrıca sarnıçlar, kutsal mekanlar, akropol ve metropol gibi turistlerin dikkatini çeken tarihi dokuları ile de meşhurdur.

Marmaris Erken Rezervasyon otelleri – Otel Arama Derdine Son

Blue Bay Platinum Marmaris Oteli

Denize 70 metre mesafede bulunan Blue Bay Platinum Marmaris Oteli, 437 oda ve 892 yatak kapasitesi ile, yerli ve yabancı turistlere konforlu bir şekilde hizmet sağlayan yerler arasında bulunmaktadır. Ayrıca otelin bir ana restorantı, iki tane alakart restaurant ve dört tane barı bulunmaktadır. Otelin spa merkezi içerisinde sauna, masaj salonları ve Türk hamamı gibi yerlerde yer almakta olup, tatil esnasında spor yapmak isteyenler için ise,  gelişmiş fitness salonları bulunmaktadır.

Kapalı ve açık yüzme havuzları ile de dikkat çeken Blu Bay Platinum Marmaris, farklı birçok hizmeti ile de ön plana çıkan, Marmaris otelleri arasında yer almaktadır. Marmaris erken rezervasyon otelleri arasında yer alan Blue Bay Platin Marmaris, uygun fiyat garantisi sunan ideal otel olarak ön plana çıkmaktadır. Dönem dönem yaptığı kampanyalar ile en ucuz fiyat garantisi sunan ve ideal tatil keyfini yaşamak isteyenlere imkan sağlayan, önemli oteller arasında yer almaktadır.

Sesin Otel Marmaris

En iyi tasarım ve işletme ödüllü Sesin Otel Marmaris, ideal tatil yapmak isteyenler için, ideal otel olarak ön plana çıkmaktadır. Marmaris’te yer alan uygun oteller arasında bulunan Sesin Hotel Marmaris, otel ayarlama problemine son vermek için birbirinden güzel kampanyalar yapmaktadır. Otelin ücretsiz birçok hizmeti bulunmakta olup, güzel bir tatil için aradığınız tüm özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca Marmaris erken rezervasyon otelleri arasında yer alan Sesin Hotel Marmaris, uygun fiyat ve ideal tatil konseptini bir arada sunmaktadır.

Web sitemizin diğer sayfalarını ziyaret ederek, rahatlıkla dilediğiniz kriterlere uygun erken rezervasyon otelleri bulabilir, tatil köyleri hakkında detaylı bilgiler alabilir ve bu otellerin yaptığı kampanyalar sayesinde en ucuz fiyat garantisi ile tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.