Bodrum’da gezilecek yerler ve uygun oteller 


Bodrum’da gezilecek yerler ve uygun oteller 

Türkiye’nin turizm kentleri arasında yer alan Bodrum, muhteşem yapısıyla birçok aşk şarkısına da konu olmuş, ülkemizin en önemli turizm ilçelerinin başında gelmektedir. Gece hayatıyla da oldukça popüler olan Bodrum, her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak yeri haline gelmiştir. Yazımızın devamında Bodrum’da gezilecek yerler hakkında detaylı bilgiler bulunmakta olup, aynı zamanda otel ayarlama derdinize son verecek otel tavsiyelerimiz yer almaktadır.

Tavsiye edilen oteller dönem dönem yaptıkları kampanyalar ile, en ucuz fiyat garantisi sunan uygun oteller arasında yer almaktadır. Ayrıca erken rezervasyon otelleri olan bu oteller, Bodrum’da otel bulmak isteyenler için ideal olup,  erken rezervasyon yaptırmanız durumunda, daha uygun fiyat garantisi sunmaktadırlar.

Bodrum’da gezilecek yerler

Bodrum kalesi:

1402 yılında ufak bir yarımadanın üzerine yapılan Bodrum kalesi, orta çağdan günümüze kadar genel yapısını en iyi korumuş kaleler arasında yer almaktadır. John şövalyeleri tarafından yaptırılan Bodrum kalesi, muhteşem tarihi dokusu ile, Bodrumu ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekerek, adeta ziyaretçi akınına uğramaktadır. İçerisinde Bodrum sualtı arkeoloji müzesi olarak hizmet veren müzede, Serçe limanı batığı ve Uluburun batığı sergilenmekte olup, kalede yer alan kulelerin üzerinden gözlemlenen Ege Denizi manzarası, mutlaka görülmesi gereken manzaralar arasında yer almaktadır.

Gümüşlük:

Ülkemizin turizm cenneti olan Bodrum’da bulunan küçük bir balıkçı kasabası olan Gümüşlük, yine Bodrum’da tarihi dokusu ile dikkat çeken önemli merkezler arasında yer almaktadır. Gümüşlük Antik Mydos tarihi kentinin kalıntılarına ev sahipliği yapan Bodrum’un, önemli tarihi yerleşim merkezlerinden birisidir. Ayrıca bölgede bulunan Tavşan Adası ve koyu, bugün manzarası ile gün batımını izlemek isteyenler için, en ideal yerler arasında bulunmaktadır. Ünlü balık lokantaları ile de adından söz ettiren Gümüşlük, balık severlerin de mutlaka uğramasını tavsiye ettiğimiz yerler arası arasında yer almaktadır.

Yalıkavak:

Bodrum’un en popüler yerleri arasında yer alan Yalıkavak, on binlerce turiste ev sahipliği yapan ve çevreyle iç içe olan sahil kasabalarından birisidir. Doğal köy kahvaltısı yapmak isteyenlerin birbirinden güzel yerler bulabileceği Yalıkavak, birçok ünlü gece kulübüne de ev sahipliği yapmaktadır. Yalıkavak sahil kasabasında bulunan onlarca tarihi kalıntı ve mekanı ziyaret ederek, ideal tatil keyfini sürebilirsiniz.

Barlar Sokağı:

Bodrum merkezde yer alan Barlar Sokağı, yerli ve yabancı turistlerin en fazla uğrak yerleri arasında bulunmaktadır. Eğlencenin sabahlara kadar devam ettiği Barlar Caddesinde, ülkemizin en fazla tercih edilen barları yer almaktadır. Birçok bar bulunması nedeniyle Barlar Sokağı adını alan mekan, Bodrum’da tatil yapmak için gelen birçok ünlünün de uğrak yerleri arasındadır. Birbirinden farklı bir konsepte sahip olan canlı müzik mekanları, ziyaretçilerinin kulak zevklerine hitap etmektedir.

Göltürkbükü:

Türkbükü ve Gölköy mahallelerinden oluşan Göltürkbükü, Bodrum’un tatil anlamında en fazla ziyaret alan lüks merkezleri arasında bulunmaktadır. Lüks villa ve otellerin konuşlandığı ve sahil boyunca birbirinden büyük kulüp de restoranların yer aldığı belde, yaz aylarında birçok oyuncu, sporcu ve farklı alanlardaki ünlülerin akınına uğrayan yerler arasındadır.

Bodrum Marina:

450 yat kapasitesine sahip olan ve Bodrum şehir merkezinde bulunan Bodrum marina, Bodrum’un en fazla prestije sahip olan yerleri arasında bulunmaktadır. Bodrum Marina’da çılgınca alışveriş yapabileceğiniz birbirinden ünlü çok sayıda mağaza bulunmaktadır. Ayrıca lüks cafe ve restaurantları ile de ön plana çıkan Bodrum Marina, yerli ve yabancı ünlülerin Bodrum tatili esnasında ziyaret ettiği yerler arasındadır. Tatilin keyfini alışverişle taçlandırmak isteyen herkesin akın ettiği Bodrum Marina aynı zamanda, lüks spor salonları ve sanat galerileri ile de dikkat çekmektedir.

Akyarlar:

Ege kasabalarının gerçek konseptini yansıtan Akyarlar, turkuaz denizi ve temiz plajı ile dikkat çeken önemli sahil kasabaları arasında yer almaktadır. Rumlardan kalma taş evleriyle dikkat çeken Akyarlar, Bodrum’da görebileceğiniz en etkileyici ve aynı zamanda en sakin yerler arasında bulunmaktadır. Bodrum merkeze 20 kilometre uzaklıkta bulunan Akyarlar, Bodrum tatilinizde rüzgar sörfü yapabileceğiniz en iyi mekanlar arasındadır. Sahilde bulunan restaurantlardan herhangi birine uğradığınızda, Yunan Adası adasına karşı yemek yeme imkanına da sahip olabilirsiniz.

Bitez:

Yılların dillerden düşmeyen Çökertme adlı türküsüne de konu olan Bitez, Bodrum merkeze 4 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bitez’de yer alan mavi bayraklı plajlar, erken rezervasyon otelleri ve şık restaurantları, yeşil alanlar ile bütünleşerek, harika bir turizm mekanı haline gelmiştir. Özellikle İngiliz turistlerin en fazla ziyaret ettiği yerler arasında yer alan Gümbet barları, Bitez’e sadece yürüme mesafesindedir.

Bodrum Koyları:

Rüya niteliğinde sayısız koylara ev sahipliği yapan Bodrum, ideal tatil arayanların mutlaka gitmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Belki de Bodrum koylarını ziyaret etmeyenlere, kendinizi Bodrum’da tatil yapmış saymayın demek, hiç de yanlış olmayacaktır. Bodrum koylarına tekne kiralayarak ya da varsa özel yatınız ile giderek, bu günübirlik turlar ile özellikle Akvaryum koyu, Cennet koyu ve Poyraz limanı ziyaret edilmelidir.

Bodrum antik tiyatrosu:

Bodrum’un en eski tarihi mekanları arasında yer alan Bodrum Antik Tiyatrosu, Anadolu coğrafyasının en eski tiyatrolarından birisi olarak bilinmektedir. Milattan önce dördüncü yüzyılda yapıldığı tahmin edilen Bodrum Antik Tiyatrosu, Bodrum Kalesini ve Bodrumu tepeden gören muhteşem bir manzaraya sahiptir. 13 bin seyirci kapasitesi bulunan Bodrum Antik Tiyatrosu, birçok konser ve festivale de ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum tatilinizde kesinlikle ziyaret etmeniz gereken yerler arasında bulunan antik tiyatro, Bodrum’un konserler ve etkinlikler nedeniyle en hareketli tarihi mekanları arasında yer almaktadır. Eğer ki Bodrum tatil yapmayı düşünüyorsanız, mutlaka Bodrum antik tiyatrosunda yapılacak konser ve festival etkinliklerini takip etmenizi tavsiye ederiz.

Yukarıda bahsettiğimiz Bodrum’da gezilecek yerler haricinde, gidip gördüğünüzde hayran kalabileceğiniz birçok doğa manzarası ve tarihi mekan bulunmaktadır. Aşağıda ise dönem dönem yaptığı kampanyalar ile en ucuz fiyat garantisi veren erken rezervasyon otelleri yer almaktadır. İdeal tatil için otel ayarlama derdine düşmeden kiralayabileceğiniz uygun oteller ile tatilinizi, çok daha uygun bütçeler ile yapabilirsiniz.